«КРУТИ»

Рейтинг Користувача: / 0
ГіршаКраща 

ПАМ'ЯТАЙ ПРО КРУТИ…

29 січня 1918 р.

 

В понеділок, 29 січня 2018 р., на Буковині відбулися заходи, присвячені 100-річчю від дня бою під Крутами.

На Центральній площі міста Чернівці, о 17.00, за участі представників крайової влади, студентства, активної громадськості відбулася урочисто-пам′ятна молодіжна акція з нагоди 100-річчя подвигу Героїв Крут.

На Центральній площі священики провели богослужіння за Героїв Крут, які віддали своє життя за українську незалежність 100 років тому. Після спільної молитви священиків, студенти Чернівецького медичного коледжу БДМУ разом з викладачем історії Захарією В.І. біля пам’ятника Тарасові Шевченку поклали запалені лампадки, а також разом з іншими учасниками виклали з них слово «КРУТИ».

Захід завершився символічним виконанням Державного гімну України, а також у кінотеатрі «Чернівці» студенти та інші учасники заходу переглянули фільм про подвиг Героїв Крут.

 

Історична довідка:

29 січня 1918 року юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху –бій під Крутами.

Саме тоді, недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 км на північний схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із юнаків-студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназистів Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили в нерівний бій із більшовицькими військами.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера М. Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків, «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державу.

Сучасників особливо вразило поховання 27 юнаків, у повному розквіті сил, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової Могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».

І хоч подвиг героїв Крут згодом забули більш ніж на 70 років, а їхні могили за радянських часів було зруйновано, подвиг під Крутами увіковічнений у пам’яті українців.

Головне меню

 

Дні народження_лютий

Лютий

ПІБ

Дата

Шарабуряк О. В.

04.02.

Швець Н.В.

05.02.

Танасійчук О.І.

05.02.

Бежко Я.А.

06.02.

Никитюк В.В.

06.02.

Літвінова Н.А.

15.02.

Савка О.М.

16.02.

Тимошенко І.І.

17.02.

Гривул Г.Я.

25.02.

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович