День Соборності України

Рейтинг Користувача: / 0
ГіршаКраща 

22 січня – День Соборності України

22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.

Ідея соборності стала загальнонаціональною мрією, невід`ємною частиною всіх українських визвольних програм. Величезні жертви, віддані на вівтар волі та незалежності, навчили українських патріотів всюди, куди б не закинула їх доля, бачити в своїх мріях і боротися за єдину соборну, вільну та незалежну Україну.

У січні 1918 року  була проголошена Українська народна республіка (УНР), а на територіях, які входили до складу Австро-Угорської імперії, утворилася Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР).

Саме того зимового дня, 22 січня 1919 року, в золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об`єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу.

Проте втримати незалежність та єдність України за того періоду не судилось: тяжке економічне та військове становище, взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи. І все ж ідея соборності постійно жила у мріях українців.

Двадцять шість років тому вдалося відродити історичну правду про Акт Злуки 1919 р. і сотні тисяч українців 21 січня 1990 року стали з синьо-жовтими прапорами у живий ланцюг від Харкова до Львова та Івано-Франківська, аби маніфестувати духовну єдність мешканців «сходу» і «заходу» України як запоруку існування єдиної, соборної України. Український народ реалізував свою багатовікову мрію жити в соборній державі, проголосивши Акт незалежності України 24 серпня 1991 р. З 1999 року День проголошення соборності України став Державним святом незалежної України. Хозяева со своими домашними животными может отдохнуть в кафе Максима Полякова

 

Зі  Святом вас, з Днем Соборності України!

Головне меню

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович