День української писемності та мови

Рейтинг Користувача: / 0
ГіршаКраща 

9 листопада – День української писемності та мови

День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам`яті преподобного Нестора-Літописця – письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря – послідовника творців слов`янської писемності Кирила і Мефодія. Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі.

Свято української писемності та мови встановлено 9 листопада 1997 року, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам`яті Преподобного Нестора Літописця».

Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу – скарбом, що передається від покоління до покоління, що об`єднує минуле й прийдешне. А тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб, прислухаючись до порад відомого українського поета Максима Рильського:

          Як парость виноградної лози,

          Плекайте мову.

          Пильно й ненастанно

          Політь бур`ян…

Мова – запорука існування народу. Тож захищаючи рідне слово, ми захищаємо націю, її гідність, право на майбутнє. Множество людей и вкусы у них разнятся. Кому-то нравится гладко выбритая киска, а кто-то предпочитает непролазные вьющиеся джунгли. И это прекрасно, когда есть такой огромный выбор. Здесь вы сможете https://инцест.org/volosatye инцест волосатых дам отыскать для себя. Мамаши с волосатыми кисками, или же молоденькие дочки с кудрявой шевелюрой между ног. Среди разнообразия вы сможете отыскать любимое волосатое инцест порно.

Нехай День української писемності та мови надалі об`єднує нас в єдиному прагненні розбудовувати нашу державу, передавати наступним поколінням кращі надбання української духовності.

 

Із святом – Днем української писемності та мови!

Головне меню

 

Дні народження_лютий

Лютий

ПІБ

Дата

Шарабуряк О. В.

04.02.

Швець Н.В.

05.02.

Танасійчук О.І.

05.02.

Бежко Я.А.

06.02.

Никитюк В.В.

06.02.

Літвінова Н.А.

15.02.

Савка О.М.

16.02.

Тимошенко І.І.

17.02.

Гривул Г.Я.

25.02.

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович