14 жовтня – День Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, День захисника України

Рейтинг Користувача: / 0
ГіршаКраща 

14 жовтня – День Покрови Пресвятої Богородиці,

День Українського козацтва,

День захисника України

 

14 жовтня є особливим днем для українців. Цього дня відзначається День Покрови Пресвятої Богородиці – старовинне християнське свято, встановлене на честь явлення Пресвятої Богородиці у 910 році у Константинопольському Влахернському храмі. Під час облоги Константинополя ворогами Богородиця зявилася жителям міста та опустила додолу омофор, прийнявши їх під свій захист. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.

14 жовтня також свято української військової честі та звитяги. У серпні 1999 року Указом Президента України цей день було проголошено Днем Українського козацтва.

Із давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Богородиця була заступницею козаків у походах, її зображення було вибите на хрестах, які вони носили. На Покрову козаки проводили загальновійськову Раду, де переобирали кошового отамана і старшину. Першу церкву на честь Покрови запорожці побудували у 1659 р. на Чортомлицькій Січі. За час існування Січей збудовано 13 церков Покрови Богородиці.

У Конституції України вказано, що Українська держава спирається «на багатовікову історію українського державотворення». Саме з огляду на традиції та глибокий історичний зміст цього дня, Президент України Петро Порошенко встановив 14 жовтня державне свято – День захисника України.

Головне меню

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович