Міжнародний день пам`яті Чорнобильської трагедії

Рейтинг Користувача: / 0
ГіршаКраща 

26 квітня – Міжнародний день пам`яті Чорнобильської трагедії

                                                          Хай стане світ міцнішим у стократ,

                                                          Хай над землею небо чисте буде,

                                                          Чорнобиль – попередження, набат,

                                                          Його уроків людство не забуде!

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. На четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався вибух, який повністю зруйнував реактор, і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Чорнобильську катастрофу вважають найбільшою за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, і за економічними збитками.

Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США.  Унаслідок чорнобильського вибуху в Україні було радіаційно забруднено понад 2300 населених пунктів, розташованих на території 12 областей. Сотні тисяч людей були евакуйовані із зон забруднення. З 600 тис. ліквідаторів 10% померло і 165 тис. стало інвалідами.

Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, реактор АЕС був накритий спеціальним «саркофагом». Фахівці з 30 країн працювали над проектом «Укриття» - найбільшої рухомої конструкції у світі.

 

Щороку 26 квітня весь світ запалює свічки і згадує страшну катастрофу, яка розділила історію на до і після. Це день, коли люди на планеті Земля дізналися, як може поводитися «мирний» атом. Не забуваймо про це!

 

 

Головне меню

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович