День рідної мови

Рейтинг Користувача: / 0
ГіршаКраща 

 

21 лютого – Міжнародний День рідної мови

 

 Свято рідної мови було проголошене на Генеральній конференції  ЮНЕСКО у листопаді 1999 року. Головна мета Дня рідної мови – сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн.

На сьогоднішній день у світі зафіксовано 6000 мов. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. То магічне джерело, у якому відбивається минуле і бачиться майбутнє кожного народу. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь.

Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, мовою їхніх дідів, батьків, і буде також мовою їхніх дітей. Летіли століття, мінялися суспільно-економічні формації, а рідне слово вистояло. Воно не просто заявило про себе, а довело, що воно – велике слово великого народу.

В Україні Свято рідної мови існує з 2002 року, коли Президент України підписав розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови. За даними Всеукраїнського перепису українську мову вважають рідною 67,5 % населення України. І від нас залежить, чи джерело рідної мови замулиться у наших душах, а чи пружно і вільно дихатиме! Океаном дихатиме! Тільки від порога рідної мови ми можемо виходити на широкі магістралі світу. Слово довірилося нам і повірило у нас. Захистимо його, притулімо до серця, наповнимо ним своє життя!

Зі святом, з Днем рідної мови!

 

 

Головне меню

 

Дні народження_лютий

Лютий

ПІБ

Дата

Шарабуряк О. В.

04.02.

Швець Н.В.

05.02.

Танасійчук О.І.

05.02.

Бежко Я.А.

06.02.

Никитюк В.В.

06.02.

Літвінова Н.А.

15.02.

Савка О.М.

16.02.

Тимошенко І.І.

17.02.

Гривул Г.Я.

25.02.

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович