Андріївські вечорниці

Рейтинг Користувача: / 1
ГіршаКраща 

 

Андріївські вечорниці

 

З давніх-давен наша Україна славиться традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові до української спадщини, повертається до традицій свого народу. День Святого Андрія – свято, яке завжди відзначали наші батьки, діди й прадіди. Припадає воно на 13 грудня. Цей день є одним із найцікавіших і найтаємничіших. І хоч Андрій Первозваний – це християнський святий, учень Христа, апостол, що проповідував християнство, але народні традиції, звичаї та обряди в день цього святого мають дохристиянський характер заклинання та ворожіння. Вечорниці на Андрія присвячені веселощам, іграм та забавам. У народі це свято ще називають Калитою.

Студенти й викладачі Чернівецького медичного коледжу БДМУ не залишилися осторонь цього дійства. 13 грудня, в день свята, студенти-першокурсники (1 л/с «Д») та студенти другого курсу (2 с/с «Г») гостинно запросили на Андріївські вечорниці. Гості завітали в світлицю, ошатну, святково прибрану, встелену веретками та причепурену вишитими рушниками. Внутрішній кут оселі займала вариста піч, біля якої поралась справжня господиня, пані Калитинська. В гості прийшли дівчата й хлопці. І перед глядачами ожили традиційні українські вечорниці в ніч на Андрія. Але сьогоднішні вечорниці незвичайні, бо почалися вони із ритуалу випікання Калити – хліба, спеченого на честь сонячного божества Корша. Лунали народні пісні, коломийки, жарти. Талановиті актори-аматори, демонструючи театралізовані сценки, обрядові церемонії і забави, поринали в чарівний світ староукраїнської духовної культури.

Насамкінець учасники дійства, одягнені в традиційні вишивані строї, вітали гостей зі Святим Андрієм та частували домашніми пампушками й варениками. Панувала незвичайна, незбагненна аура. Кожен намагався докласти якомога більше зусиль, щоб Андріївські вечорниці запалили вогник у душі кожного гостя й учасника. Вшановуючи та відроджуючи традиції свого народу, ми, українці, стаємо сильними й непоборними!

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://medkol.cv.ua/component/content/article/125-2014/654-2016-12-13-21-15-02#sigProGalleria7b15b31b44
joomlamodniyportal.ru

Головне меню

 

Дні народження

Березень

_ПІБ

__Дата__

Сергєєва Т.Г

04.03

Стрижаковська О.С.

08.03 

Березовська Н.О.

08.03

Бичек Т.П.

10.03

Унгурян В.В.

12.03

Робулець А.В.

29.03

Орлецька Т.В

30.03

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович