Андріївські вечорниці

Рейтинг Користувача: / 1
ГіршаКраща 

 

Андріївські вечорниці

 

З давніх-давен наша Україна славиться традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові до української спадщини, повертається до традицій свого народу. День Святого Андрія – свято, яке завжди відзначали наші батьки, діди й прадіди. Припадає воно на 13 грудня. Цей день є одним із найцікавіших і найтаємничіших. І хоч Андрій Первозваний – це християнський святий, учень Христа, апостол, що проповідував християнство, але народні традиції, звичаї та обряди в день цього святого мають дохристиянський характер заклинання та ворожіння. Вечорниці на Андрія присвячені веселощам, іграм та забавам. У народі це свято ще називають Калитою.

Студенти й викладачі Чернівецького медичного коледжу БДМУ не залишилися осторонь цього дійства. 13 грудня, в день свята, студенти-першокурсники (1 л/с «Д») та студенти другого курсу (2 с/с «Г») гостинно запросили на Андріївські вечорниці. Гості завітали в світлицю, ошатну, святково прибрану, встелену веретками та причепурену вишитими рушниками. Внутрішній кут оселі займала вариста піч, біля якої поралась справжня господиня, пані Калитинська. В гості прийшли дівчата й хлопці. І перед глядачами ожили традиційні українські вечорниці в ніч на Андрія. Але сьогоднішні вечорниці незвичайні, бо почалися вони із ритуалу випікання Калити – хліба, спеченого на честь сонячного божества Корша. Лунали народні пісні, коломийки, жарти. Талановиті актори-аматори, демонструючи театралізовані сценки, обрядові церемонії і забави, поринали в чарівний світ староукраїнської духовної культури.

Насамкінець учасники дійства, одягнені в традиційні вишивані строї, вітали гостей зі Святим Андрієм та частували домашніми пампушками й варениками. Панувала незвичайна, незбагненна аура. Кожен намагався докласти якомога більше зусиль, щоб Андріївські вечорниці запалили вогник у душі кожного гостя й учасника. Вшановуючи та відроджуючи традиції свого народу, ми, українці, стаємо сильними й непоборними!

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://medkol.cv.ua/component/content/article/125-2014/654-2016-12-13-21-15-02#sigProGalleria7b15b31b44
joomlamodniyportal.ru

Головне меню

 

Дні народження

Січень

ПІБ

Дата

Лиса О.М.

01.01.

Комаровський В.С.

08.01.

Бідна І.В.

09.01.

Кушнірюк Є.І.

12.01.

Бабух Н.В.

16.01..

Гуцул А.Л.

17.01.

Шелепницька С.М.

18.01.

Гучко О.І.

26.01.

Тодераш В.Д.

26.01.

Вищньовський О.Є.

30.01.

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович