ВІЛ/СНІД...

Рейтинг Користувача: / 0
ГіршаКраща 

 

Знати сьогодні, щоб жити завтра

 

 

Твоя рука надії, мов той круг,

Підтримує мене на хвилях долі,

Що сипле, наче в рану дрібку солі,

В мої сліди майбутні. Ти мій друг!

Кричить душа і мліє серця стук;

Як в інії – буття-гілки в полоні;

Від болю вже потріскалися скроні.

В тобі лише, мій друже, щирий звук.

Життя вже ледь жевріє від недуг.

СНІД умертвляє всі живі надії,

На вітер спопеливши усі мрії.

В своїй руці тримаєш ти мій дух.

 

Історія знає чимало випадків, коли страшні епідемії чуми, віспи, холери спустошували країни і навіть окремі континенти земної  кулі, але людство вистояло, хоча і дорогою ціною.

 1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІД та День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми.

 Уперше Всесвітній день боротьби зі СНІД відзначався 1 грудня 1988 року, коли на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Тоді вперше обговорювали нове на той час смертельне захворювання. А перші випадки дивної хвороби, яка цілком позбавляє людину імунітету й призводить до смерті, вчені виявили 1980 року в Америці. Попри активні заходи медиків та гуманітарних організацій, швидкість поширення епідемії СНІДу залишається великою. Зараз на Землі, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 30 мільйонів хворих. Щодня на нашій планеті інфікується близько 16 тисяч людей. За десять місяців 2016 року в Україні за даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України був зареєстрований 13 381 новий випадок ВІЛ-інфекції (з них 2 349 дітей до 14 років).  В Чернівецькій області з січня по жовтень 2016 року зареєстровано 85 нових випадків ВІЛ-інфікованих, 32 нових випадки хворих на СНІД та 14 смертей від СНІДу. Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 293 739 нових випадків ВІЛ-інфекції, за цей час від СНІДу померло 40 816 чоловік.

У цей день студенти-медики не могли лишатися осторонь. На вході вони прикріплювали гостям та іншим студентам червону стрічку – символ усвідомлення людьми важливості проблеми СНІДу, символ пам’яті про сотню тисяч людей, яких забрала ця хвороба, символ надії, що незабаром будуть знайдені ліки від цієї хвороби та вакцина, яка запобігає зараженню.

В фойє коледжу викладачі інфектології та епідеміології організували інформативну виставку з профілактики ВІЛ/СНІДу. Оскільки основна робота по боротьбі з ВІЛ інфекцією є санітарно-просвітницька, то викладачі та студенти коледжу розробили власні буклети та санбюлетні і весь день вели активну пропаганду здорового способу життя. Майбутні медики також розповсюджували інформаційні буклети, які були отримані із Центру профілактики СНІДу.

В конференц-залі була проведена зустріч студентів коледжу з лікарем-інфекціоністом Центру профілактики СНІДу Карпюк Альоною Михайлівною та медичною сестрою Чернівецького Центру профілактики та боротьби зі СНІДом, випускницею Чернівецького медичного коледжу  Реус Лілією Степанівною. В ході заходу майбутнім медикам розповіли, що в наш час ризик зараження досить великий. Вони розповіли про свою роботу з диспансерного нагляду за ВІЛ-інфікованими, про профілактичні заходи тощо. Особливу увагу звернули і нагадали студентам, як майбутнім медикам, про важливість техніки особистої безпеки при виконанні маніпуляцій. Володіючи достовірною інформацією про це захворювання, завдання кожної людини - скористатися нею, для того щоб захистити себе та інших. Наприкінці зустрічі студенти переглянули соціальні ролики та  відеофільм про ВІЛ/СНІД, способи передачі, наслідки, про ситуацію щодо епідемії в Україні.

 

Довідково:

- У 2016 році майже 60% людей, у яких була виявлена ВІЛ-інфекція, інфікувалися статевим шляхом. Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються серед молодих людей віком від 15 до 30 років.

- В Україні з ВІЛ живуть 5500 підлітків.

- Тестування на ВІЛ є першим кроком у подоланні епідемії. Знання статусу дозволяє людині своєчасно стати на облік та отримати життєво необхідне лікування. Під медичним наглядом в Україні у 2016 році перебувають лише 1188 ВІЛ-позитивних підлітків.

- Відповідно до Закону України „Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ” у молодих людей є право на анонімний, безкоштовний доступ до тестування на ВІЛ/СНІД з 14 років.

 

Автор: студент 3 курсу Андрій Федоренко

 

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://medkol.cv.ua/component/content/article/125-2014/649-2016-12-05-21-16-05#sigProGalleria5aaebc05c4
joomlamodniyportal.ru

Головне меню

 

Дні народження

Березень

_ПІБ

__Дата__

Сергєєва Т.Г

04.03

Стрижаковська О.С.

08.03 

Березовська Н.О.

08.03

Бичек Т.П.

10.03

Унгурян В.В.

12.03

Робулець А.В.

29.03

Орлецька Т.В

30.03

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович