Кінотеатр

Рейтинг Користувача: / 3
ГіршаКраща 

 

Фільми біографії часто цікавіші за біографічні книги, адже, як правило, кіно злегка прикрашає дійсність, та і сама відеокартинка, виглядає привабливіше і соковитіше чим літературне джерело. Біографічне кіно всіляке, тут можна знайти стрічки про видатних співаків і співачок, про зірок кіноіндустрії, про великих політичних діячів і підприємців, а також про багато інших осіб, що стали частиною світової історії. У кінобіографіях розповідається про життя людини цілком, або частіше  представляється окремий фрагмент його життя, який став переломним в долі тієї або іншої видатної особистості. Такі сцени дають нам уявлення про те, як людина добилася успіху і чому він став тим, ким став. І взагалі будь-яке показане в найдетальніших подробицях життя завжди цікаве.

 

Для тих, хто любить дивитися біографічні фільми (байопіки, від англ. biopic — походить від поєднання слів biography і picture), і хто черпає натхнення в історіях життя великих, неординарних, творчих і цікавих людей, я створив список кращих біографічних фільмів з коротким їх описом.

 

Кращі біографічні фільми про великих музикантів, художників, учених, акторів, письменників і інших творчих осіб

 

 «Рей» (Ray, 2004 р.)  — байопік про геніального музиканта і композитора Рея Чарльза. Убоге дитинство, смерть брата, сліпота в ранньому віці, жінки, дванадцять дітей, наркотики, боротьба з расизмом, а також рідкий талант, блискуча кар'єра і справжня революція в музиці.

Всім кому цікаво вивчати світ музики, набувати нових знань і отримувати при цьому насолоду від переглядів кінофільмів, щиро рекомендую звернути увагу на картину «Рей». Крім всього вас обов'язково порадує достатня кількість хорошої, я б навіть сказав чарівної музики, яка дасть потрібний заряд оптимізму і бадьорості.

Рейтинг  -  kinopoisk: 8.274 (16 893) — Топ250: 116 Imdb: 7.70 (63 275)

 

 

 «Фріда» (Frida, 2002 р.)  — один з кращих біографічних фільмів! Історія мексиканської художниці, роль якої ЧУДОВО зіграла Сальма Хайек, вчить, як не зламатися і йти по життю несумлива і з гордо піднесеною головою. Дивлячись на непросту долю Фріди Кало, розумієш, що означає бути сильною людиною.

Не дивлячись на велику кількість драматичних сцен, кіно не здається депресивним, а навпаки, виглядає просоченою життєлюбністю і прагненням до кращого.

Рейтинг  -  kinopoisk: 8.050   (11 997) Imdb: 7.30 (37 747)

 

 

«Життя в рожевому кольорі» (La môme, 2007 р.) —  біографічний фільм про життя і творчість знаменитої співачки, душі Парижа і невід'ємної частини культури Франції – Едіт Піаф.

Кіно вчить багато чому, воно вчить любові, цілеспрямованості, умінню цінувати те, що у вас вже є, по тому, що у будь-який момент цього, може не стати.

Цей байопік навчає жити, так що б в кінці дороги, людина могла сказати — «Я анітрохи не жалкую про минуле».

Рейтинг  -  kinopoisk: 8.128 (14 994) Imdb: 7.60 (35 297)

 

 «Амадей» (Amadeus, 1984 р.)  — інтерпретація біографії двох великих композиторів — Моцарта і Сальєрі, майстерно створена режисером Мілошем Форманом, піднімає якнайглибші філософські питання.

Картина розповідає нам про пік слави Моцарта, час, коли він складав твори для імператорів і інших знатних осіб тих днів. Всі ці події описуються з точки зору Сальєрі, королівського композитора, що захоплювався талантом Моцарта і разом з цим ненавидів його.

Тут показано багато що, з того, що супроводжує хворий розвиток особи — заздрість, ненависть, безладність, розпусту, брехню, безумство.  

Рейтинг  -  kinopoisk: 8.411 (15 948) — Топ250: 78 Imdb: 8.40 (145 374)

 «Капоте» (Capote, 2005 р.)  — біографічне кіно про Трумена Капоте, американського новеліста, автора таких творів як «Сніданок у Тіффані» і «Голоси трав».

Сюжет: Одного дня письменникові на очі попалася публікація в газеті, в якій говорилося про різанину в Канзасі, коли двоє відморозків з небаченою жорстокістю розправилися з сім'єю. Приголомшений цією подією, Капоте вирішив розібратися в тому, що сталося, і щоб зрозуміти всі нюанси він особисто став досконально вивчати всі матеріали. Автор романтичних книг навіть і не думав, що звичайне журналістське розслідування займе декілька років його життя, у результаті породить новий літературний жанр — роман-репортаж, і приведе до створення одного з найсильніших і захоплюючих психологічних трилерів — «Звичайні вбивства».

Рейтинг  -  kinopoisk: 7.264 (2 295) Imdb: 7.50 (56 565)

«Чарівна країна» (Finding Neverland, 2004 р.) – один з кращих фільмів в жанрі біографії, поглянувши який ви дізнаєтеся про життя письменника Джеймса Баррі.

Письменник-невдаха одну за іншою строчить свої п'єси, але кожна лише написана виявляється ще гірше колишньою. Він невдоволений собою, розгублений і вже не знає, як здолати творчу кризу. І ось доля підносить йому дарунок: Баррі зустрічає жінку — вдову з чотирма чарівними хлоп'ятами.

Дядько Джеймс весь свій вільний час проводить з дітьми Сільвії — грає з ними, радіє їх досягненням і у всьому їх підтримує. Поступово діти сильно прив'язуються до нього, і Баррі стає для цієї четвірки новим батьком. Також як і діти, Сільвія вже не представляє свого життя без нього. І згодом письменник, для якого проведення часу з цією чудовою сім'єю стає джерелом натхнення, пише п'єсу, що прогриміла на весь світ, про Пітера Пена.

Рейтинг  -  kinopoisk: 8.039 (24 651) Imdb: 7.80 (119 462)

 

 

 «Коко до Шанель» (Coco avant Chanel, 2009 р.)  — кінобіографія, що розповідає про незвичайну і легендарну особу — дизайнера і модельєра Коко Шанель. Сюжет сфокусирован на періоді, коли вона ще не була знаменитим законодавцем мод, а лише починала свою дорогу з «грязи в князи».

Рейтинг  -  kinopoisk: 7.282 (11 623) Imdb: 6.50 (15 913)

 

 

 

 «Чоловік на Луне» (Man on the Moon, 1999 р.)  – біографічне кіно про Енді Кауфмане, американського шоумена, актора, коміка, чоловіка який першим вирішив пародіювати популярних зірок. Він був оригінальним в своєму жанрі, видатним, зухвалим і провокуючим, отаким вічним пустуном, який прагнув оживити всіх довкола, щоб люди почали жити власним життям, а не дотримувалися готових штампів, нав'язаних бажань, залежностей і самооцінок.

Рейтинг  -  kinopoisk: 7.844 (11 527) Imdb: 7.40 (65 976)

 

 

 

«Переступити межу» (Walk the Line, 2005 р.) — біографічна стрічка присвячена перипетіям життя Джоні Кеша, відомого кантрі співака. Людина з непростою долею, але з чудовими текстами, які, не дивлячись на свою смішливість і забавність (це треба чути — воно того коштує. зачаровує і справляє незабутнє враження), несуть в собі долю історії з дуже непростого і наповненого подіями життя Кеша, який зумів піднятися до рівня популярної знаменитості з самих низів.

Рейтинг  -  kinopoisk: 7.985 (7 196) Imdb: 7.90 (121 138)

 

 

«Піаніст» (The Pianist, 2002 р.) – ця приголомшлива біографічна кінодрама розповідає нам про долю видатного польського піаніста — Владислава Шпільмана. Як важко було євреям під час Другої світової війни, так Шпільман вимушений жити в ті роки у варшавському гетто, сповна випробував біль принижень, страждань і боротьби.

Складно словами передати все те, про що режисер (Роман Поланські) хотів сказати цим фільмом (тут є все реалістичність, історія, атмосфера війни, жорстокість, страх, відмінна музика і навіть більше — Поланські зняв картину не про «мистецтво виживання», а про виживання завдяки мистецтву), але я упевнений, що «Піаніст» не залишить байдужим навіть найзавзятіших кінолюбителів.

Рейтинг  -  kinopoisk: 8.583 (67 064) — Топ250: 22 Imdb: 8.50 (224 360)

«Айріс» (Iris, 2001 р.) – фільм біографія про життя і смерть талановитої англійської письменниці Айріс Мердок. Історія відтворена в двох тимчасових пластах — на початку її літературної кар'єри і на заході днів, коли Айріс, страждаючи від хвороби Альцгеймера, не лише не могла писати, але і вже майже втратила зв'язок із справжнім світом. На нашому цинічному і жорстокому світі, лише подібного роду картини здатні розбудити в нас ще хоч щось людське.

Рейтинг  -  kinopoisk: 7.307 (643) Imdb: 7.00 (10 582)

 

 

 

 «Чаплін» (Chaplin, 1992 р.)  — ця біографічна кінострічка охоплює все життя і творчість Чарльза Спенсера Чапліна, великого коміка двадцятого століття.

У фільмі представлена вся дорога цієї креативної людини, починаючи з жебрака, голодного лондонського дитинства і дебюту на підмостках мюзик-холу і до найостанніших років — аж до пізнього пробачення Америкою, що переслідувала його за співчуття комуністам на початку п'ятдесятих років і тріумфального повернення до Голлівуду для здобуття особливого призу за працю всього його життя.

Рейтинг  -  kinopoisk: 8.194 (8 864) — Топ250: 196 Imdb: 7.40 (23 791)

 

«Ігри розуму» (A Beautiful Mind, 2001 р.) – біографічне кіно про Джона Неше, великого вченого, що зробив грандіозне відкриття в математиці.

З одного боку це байопік про життя великого математика, в якому дуже чітко передаються емоції і думки вченого: його боязнь не відбутися і не отримати визнання; його безвихідність і розчарування від власного безсилля і нездатності відшукати відповідь, сформулювати теорію; його збудження, азарт і захват від думок, що раптово осяяли його.

З іншого боку в нім йде мова про життя людини страждаючого параноїдною шизофренією. Деколи Неш не може зрозуміти, де реальність, а де галюцинації.  Цей фільм про те, що маючи мету в житті та ідеї, нехай і часом нав'язливі, а також маючи моральні і душевні сили можна добитися успіху і здолати будь-які життєві труднощі.

Також варто ще раз відзначити, що практично за кожним генієм стоїть любляча жінка. Завдяки співчуттю, терпінню і любові дружини Джон Неш зміг впоратися зі своїм страхом і не дати ілюзіям взяти над собою верх. 

Рейтинг  -  kinopoisk: 8.666 (120 455) — Топ250: 15 Imdb: 8.10 (248 312)

 

 «Блиск» (Shine, 1996 р.)  – фільм біографія, що розповідає про життя талановитої людини, про деякі сторінки з життя Девіда Хелфготта, одного з самих кращих піаністів сучасності, який пройшов через важкі позбавлення і наполегливу працю, щоб досягти вершин професіоналізму.

«Блиск» виділяється із загального ряду подібних картин тим, що пояснює талант і велич умінням жити і творити всупереч всім негараздам. Справжній творець готовий до будь-яких перешкод, готовий їх долати, розуміючи, що лише долаючи перешкоди, він дійсно може зробити щось приголомшливе.

Рейтинг  -  kinopoisk: 8.136 (1 800) Imdb: 7.60 (29 304)

 

 «Соліст» (The Soloist, 2009 р.)  – чергова чудова кіно біографія музиканта, віртуоза-віолончеліста Натанієля Айерса. Його кар'єра урвалася після того, як він захворів шизофренією (в черговий раз переконуюся, що всі таланти близькі до безумства). Про бездомного музиканта, який вимушений грати на вулицях Лос-Анджелеса, взнає журналіст Лос-Анджелес Таймс.

Лопес намагається допомогти Натанієлю знову відчути себе нормальною людиною. Між ними зав'язується дружба, яка в корені міняє долю обидвох.

Рейтинг  -  kinopoisk: 7.237 (5 405) Imdb: 6.60 (26 588)

 

 

 

 

 «Даліда» (Dalida, 2005 р.)  — красиве, але сумне біографічне кіно про знамениту французьку співачку італійського походження Даліду (Іоланда Джільетті). Витіювата доля цієї прекрасної співачки, підтверджує вислів, що кращий сценарій — це сценарій реального життя.

Рейтинг  -  kinopoisk: 8.226 (141) Imdb: 6.40 (157)

 

 

 

«Модільяні» (Modigliani, 2004 р.) – біографічна драма, присвячена італійському скульпторові і художникові Амедео Модільяні.  Цей байопік побудований на двох цікавих моментах: перший — це суперництво Модільяні з Пікассо, людей, чия заздрість один до одного харчується їх пристрастями, зарозумілістю і талантом; другий — це найбільша в історії мистецтва трагедія любові.

Образ Модільяні відтворений режисером настільки творчий і такий різний, що мимоволі починаєш думати, що кожна людина «творчої професії» має бути саме такою — непередбачуваною, незбагненною і вільною в своїх діях і вчинках. 

Рейтинг  -  kinopoisk: 8.076 (3 429) Imdb: 6.90 (4 808)

 

 

Кращі біографічні фільми про легенд спорту

 

Головне меню

 

Дні народження

Вересень

_ПІБ

__Дата__

Колосюк Н.В.

01.09

Марчук О.В.

02.09

Апріутес С.В.

03.09

Тофан Г.Д.

04.09

Дутка Л.С.

06.09

Дончук Т.І.

08.09

Кермач І.І.

08.09

Савка Д.Р.

12.09

Симонович Л.І.

12.09

Мисинюк І.І.

19.09

Гордієнко І.К.

20.09

Новицька І.О.

21.09

Денисенко О.В.

23.09

Кузнєцова Н.М.

29.09

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович