Навчально-виховний процес коледжу

Рейтинг Користувача: / 18
ГіршаКраща 

Виховна робота

Професійна підготовка медичного працівника ставить за мету формування не тільки системи знань, умінь, навичок, але й розвиток специфічних рис особистості, що відповідає вимогам майбутньої професійної діяльності. Педагогічний колектив коледжу вирішує серйозну проблему цілісного розвитку особистості, що має не тільки професійне спрямування, але передбачає і залучення її до системи загальнолюдських, гуманістичних цінностей. Виховна робота в коледжі здійснюється за напрямами: національно-патріотичне, морально-етичне, правове, трудове, естетичне та фізичне виховання.

Організація виховної та позааудиторної роботи зі студентами коледжу здійснюється згідно із затвердженим річним планом на основі Конституції України, Законів України «Про освіту» (зі змінами та доповненнями), «Про фізичну культуру і спорт», «Державної національної програми «Освіта» (Україна ХХІ століття), Національної програми «Діти України», Концепції виховання у національній системі освіти, Державної програми підтримки сім’ї на період до 2010 р.» та Закону України від 07.02.2007 № 609-V «Про запобігання насильства в сім’ї», наказами, інструкціями і розпорядженнями МОНМСУ та МОЗУ з питань гуманітарної освіти і виховання.

Концепція виховної роботи спрямована на формування особистості, яка усвідомлює свою приналежність до українського народу, зберігає і продовжує українські культурно-історичні традиції, шанобливо ставиться до рідних святинь, української мови, історії. Цьому сприяє проведення в коледжі конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, переможці якого беруть участь в обласному конкурсі.

Виховна робота організована через скоординованість усіх виховних заходів коледжу, педагогічну діяльність та узгодженість планів. Педагогічні зусилля сконцентровані у системні організаційні форми: клуб «Інтелектуал»; загін милосердя «Турбота» з надання допомоги людям похилого віку — які є центром роботи гуманітарної освіти та виховання. Значне місце у навчально-виховному процесі посідає виховання у студентів гордості за обрану професію, розвиток індивідуальних інтелектуальних здібностей. Цьому сприяють Дні знань з предметів та професійних конкурсів «Кращий за професією», «Краща медична сестра регіону». Неодноразово наші студенти брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Краща медична сестра України».

Вивчення історії України, краю, медичного коледжу відбувається шляхом залучення вчених-істориків, науковців Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Буковинського державного медичного університету та відвідування музеїв: краєзнавчого, Юрія Федьковича, Володимира Івасюка, Ольги Кобилянської, буковинської діаспори тощо. Виховання любові й шани до державної символіки, традицій суверенної України посідає одне з чільних місць у системі громадянського, патріотичного виховання студентів.

Одним із напрямів виховної роботи в коледжі є формування у студентів високих естетичних смаків (проведення конкурсів «Міс коледжу», «Містер коледжу», «Українкою я народилася», «Студент року» та участь в обласних і всеукраїнських конкурсах, фестивалях «Чисті роси», «Рідна пісня», «Ліра Гіппократа»), знайомство їх з українською національною культурою. Студенти коледжу є дипломантами Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії молодих авторів і виконавців лауреатами обласного конкурсу «Рідна пісня», переможцями обласного фестивалю «Чисті роси» (2011 р.), володарем Гран-прі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв студентів-медиків «Ліра Гіппократа – 2010». З року в рік студентська молодь нашого коледжу разом із викладачами завзято організовує різноманітні виховні заходи, метою яких є відтворити колорит українських народних свят, зберегти їх в сучасному житті, аби не забути і передати наступним поколінням як цінний скарб української спадщини. Це Андріївські вечорниці, Святвечір, Маланка, Великдень тощо.

Традиційними стали Шевченківські дні, що проходять у березні кожного року. Березень став для студентів своєрідним символічним місяцем вшанування пам’яті Великого Кобзаря. Вони із натхненням декламують поезію, оскільки черпають з неї мудрість для свого прозріння, збагачення, зміцнення. Студентська молодь з радістю відгукується на участь в таких заходах, адже для них це ще й можливість поринути у минуле своїх пращурів і з гордістю одягнути вишиванку. Тому в травні 2011 р. студенти та викладачі коледжу із задоволенням приєдналися до загальноміського свята «День вишиванки у твоєму місті».

Прямим результатом належної індивідуальної роботи викладачів, кураторів груп, всієї системи виховання є те, що жоден студент не стоїть на обліку в правоохоронних органах, не скоїв правопорушення. Традиційною стала участь студентів та викладачів у загальноміській благодійній акції «Милосердя», яка проводиться в рамках Всеукраїнської акції з середини 90-х років. Благодійництво, доброчинність притаманні Чернівцям і відповідно нашому навчальному закладу. Viribus unitis — спільними зусиллями — це девіз, який характеризує доброчинність. Милосердя — стан душі людини, прояв її моральних якостей, відчуття, що ти, твоя допомога комусь потрібні. У коледжі створено загін «Милосердя», де працюють студенти з добрими, щедрими серцями, які володіють великим даром – співчувати хворим та знедоленим; ті, хто вміє піднести ліки, зробити перев’язку і вселити віру в одужання; хто, не рахуючись зі своїм часом, сидітиме біля ліжка хворого; хто прийде на допомогу першим. Члени загону «Милосердя» проводять велику роботу серед найбільш незахищених верств населення, надаючи медико-соціальну, побутову, гуманітарну допомогу самотнім літнім людям, інвалідам та ветеранам Великої Вітчизняної війни. Для підготовки студентів до самостійної роботи з такими людьми проводяться спеціальні семінарські заняття. Очолює загін «Милосердя» досвідчений педагог, викладач анатомії Л.В. Письменна. Уже другий рік поспіль під її керівництвом студенти-волонтери коледжу беруть активну участь у міському благодійному проекті «Буковинська мрія», приуроченому Міжнародному дню захисту дітей. Мета проекту — здійснення мрії дітей, які позбавлені батьківського піклування. Робота загону тісно пов’язана з діяльністю Товариства Червоного Хреста. Майбутні медики постійно беруть участь у Дні донора, даруючи найцінніше —краплі крові, краплі життя — хворим.

Кожного року, згідно з річним планом, студенти нового набору відвідують студії при палаці «Академічний» Буковинського державного медичного університету, музичний лекторій при Чернівецькій обласній філармонії, зокрема: камерний хор, камерний оркестр, органна музика, ансамбль пісні і танцю, сучасна естрадна музика. Пропаганді здорового способу життя, висвітленню негативного впливу таких згубних явищ, як алкоголізм, токсикоманія, куріння, наркоманія, сприяють лекції лекторської групи із Чернівецького центру здоров’я.

Керуючись п. 1 ст. 22, п. 1 ст. 23 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», відповідно до Указу Президента України від 04.07.2005 № 1013/2005 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», з метою соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створені належні умови для їх всебічного повноцінного розвитку. Чернівецькою обласною радою щорічно виділяється стипендія. Діти цієї категорії забезпечуються гуртожитком, «єдиними квитками» на проїзд у міському та приміському транспорті, двічі на рік їм надається одноразова грошова допомога, вручаються новорічні подарунки.

Фізичне виховання колектив коледжу розглядає як частину загальної культури людини, адже за своєю соціальною роллю фізична культура завжди була і є одним із найважливіших та обов’язкових засобів виховання людини. Отож, велика увага в коледжі приділяється спортивно-масовій та оздоровчій роботі. Крім обов’язкових занять фізичною культурою, в коледжі щорічно організовуються туристичні походи, спортивні свята, проводяться Дні здоров’я, спортивні змагання з восьми-десяти видів спорту. В навчальному закладі організовані 6 спортивних секцій, в яких займаються понад 300 студентів: з волейболу, баскетболу, легкої атлетики, настільного тенісу, атлетичної гімнастики, футболу. Збірні команди коледжу беруть участь у міських та обласних змаганнях серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, де займають призові місця.

Студенти коледжу щорічно мають змогу оздоровлюватися у спортивно-оздоровчому таборі «Здоров’я» Буковинського державного медичного університету (село Репужинці Заставнівського району), молодіжному таборі села Бояни Новоселицького та в таборі села Виженка Вижницького районів Чернівецької області.

У навчальному закладі визначена чітка система студентського самоврядування, діє студентська рада. Організація санітарних постів, проведення конкурсів на кращу кімнату, виховна робота, спрямована на підвищення рівня навчальної дисципліни, а також дозвілля студентів — ось поле діяльності студентської ради. Робота старостату та студради дає змогу студентам оволодіти навичками громадської роботи, пробудити їхню активність, виховати почуття відповідальності за кожну важливу справу.

Реалізація особистісно-орієнтованого підходу до виховання в коледжі перебуває в прямій залежності від виховної роботи в гуртожитку. Адже гуртожиток є тим феноменом соціального середовища, який має великий виховний вплив на студента, створює об’єктивну основу для формування особистості майбутнього кваліфікованого спеціаліста, господаря своєї землі, всебічно і гармонійно розвиненої людини. Час проживання у гуртожитку для більшості юнаків та дівчат збігається з періодом становлення, формування характеру, поглядів, звичок, зі зміною умов життя, системи стосунків з оточуючими, фізичним становленням. Відсутність контролю з боку сім’ї поєднується в цей час із браком життєвого досвіду, знань, з нестійким світоглядом. Тому вся виховна робота й спрямована на виховання національної свідомості, правової грамотності, моральних принципів, естетичних поглядів, фізичних якостей, а також розвитку художньо-естетичних смаків та творчих здібностей студентів. Викладачі коледжу відвідують мешканців гуртожитку, проводять з ними бесіди з питань пропаганди здорового способу життя, профілактики правопорушень, наркоманії та алкоголізму. У вільний від навчання час студенти мають можливість, не виходячи за межі гуртожитку, займатися у різних спортивних секціях: з настільного тенісу, баскетболу, ритмічної гімнастики та легкої атлетики.

 

 

 

Головне меню

 

Дні народження

Жовтень

_ПІБ

__Дата__

Бамбурак В.Б.

01.10

Андрієш Т.Ю.

01.10

Ліснянська Н.В.

10.10

Мороз І.Д

11.10

Українець Л.П.

11.10

Перепелиця Л.О.

14.10

Піц Л.О.

19.10

Тріска С.Я.

20.10

Місікевич З.В.

22.10

Галичанська О.М.

31.10

 

Онлайн радіо

Слушать онлайн радио

monBaner

© Чернівецький медичний коледж, 2013

© Розробка/верстка: Лазоряк Василь Миколайович